fbpx

PIOSENKI

Czarny tulipan

Dziś myślę sobie, że nie paliłam,Tak mi się chyba tylko zdawało.Po prostu chciałam z tobą przebywać,Patrzeć, posłuchać, pośmiać się, bawić.W ciemnym zaułku za naszą szkołąI w damskim kiblu w białe kafelki.W jednym i w drugim świeża uryna,Gorzki smak fajek i zapach mięty.Jak źle o tobie wszyscy mówili!Zło, cynizm, wrogość, upór, zepsucie!Ja czułość, dobro, ciepło i … Czytaj dalej „Czarny tulipan”

0 komentarzy

Czerwone czy czarne

Tekst: Jerzy Kruk Nie umiała za dużo Nie wiedziała zbyt wiele I nie miała nikogo I nie miała też nic Ale chciała coś zrobić I się czegoś dowiedzieć Mieć też chciała co nieco I naprawdę z kimś być Kręci się kulka kręci A ruletka: tryk tryk Czarne? Czerwone będzie? Może zero… i nic Nie widziała … Czytaj dalej „Czerwone czy czarne”

0 komentarzy

Ewa (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)

Tekst: Jerzy Kruk (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych) Dotknął mnie Pan i otworzyłam oczy Cudowny świat przede mną się roztoczył Krzewy drzewa Kwiaty trawy i liście Na tle nieba Lśniły rosą perliście Aż dech zaparło mi z wrażenia: Cud stworzenia! Cud stworzenia! Wytryskały Strumienie ze skały A ich wody W jeziora wpływały Rozszumiały … Czytaj dalej „Ewa (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)”

0 komentarzy

Skarga Kaina (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)

Tekst: Jerzy Kruk (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych) Zrodziła mnie moja matka Pod najciemniejszą z gwiazd Ojciec mnie wygnał z domu Ręki nie podał mi brat Nie kochał mnie żaden człowiek Nie kochał mnie też Bóg Ani żadna kobieta Nie dała mi swych ust A on był dzieckiem szczęścia I wszystko zawsze miał … Czytaj dalej „Skarga Kaina (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)”

0 komentarzy

Zuzanna w kąpieli (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)

Tekst: Jerzy Kruk (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych) Zuzanna w każdy wieczór Zdejmuje swe ubranie Podchodzi do okna Rozsuwa zasłony By wszyscy starcy mogli Raz jeszcze uwierzyć Że ciągle są młodzi Zuzanna całkiem nago Zażywa kąpieli A oczy staruszków Jak tysiące fleszy Bo każdy z nich chciałby Wziąć z sobą w zaświaty Ten … Czytaj dalej „Zuzanna w kąpieli (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)”

0 komentarzy

Dzieci Lota (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)

Tekst: Jerzy Kruk (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych) Sąsiad to wróg Powiedział Bóg Do Lota Nienawiść mu Serce i rozum Splotła Rodzinę swą Ty przed nim chroń Jak można Uciekaj stąd Gdzie siarki swąd Dmie w nozdrza Opuść swój dom Póki masz go Nad sobą I w drogę rusz Nie żałuj róż W … Czytaj dalej „Dzieci Lota (Z cyklu: Kilka piosenek na motywach biblijnych)”

0 komentarzy

Cicha, cicha noc

Tekst: Jerzy Kruk Cicha cicha noc Długi długi dzień Pracy dzisiaj moc Aż po dniówki kres Dzwonią dzwonki kas Mdli świąteczny kicz Przecenili nas Ceny że aż wstyd Dorzuć jeszcze coś Choć ci nie brak nic Niech ci się przeleje Tanio mamy dziś Pełne kosze są Do ostatnich chwil Nie zabraknie nic Przez tych parę … Czytaj dalej „Cicha, cicha noc”

0 komentarzy

Bierz co chcesz (A pani myśli)

Tekst: Jerzy Kruk A pani myśli Że ja nic nie czuję? Że tylko brać bym chciał? Bawić się tańczyć i pić? Przecież i ja znam ten stan Ten smutek i ten strach Więc przytul mnie i nie mów nic Jaki za oknem wiatr! Bierz co chcesz i nie bój się brać Niech świat zapomni o … Czytaj dalej „Bierz co chcesz (A pani myśli)”

0 komentarzy

Come to my garden my little birdy

Come to my garden my little birdy I have some tasty seeds for you Play your amazing music for me Quietly singing your song About your freedom and love Your solitude and pain May my heart cry with you May your heart rejoice with me Stay in my garden my little birdy I’ll make a … Czytaj dalej „Come to my garden my little birdy”

0 komentarzy

Schwarze Tulpe

Text: Jerzy Kruk Ich denke heute, dass ich nicht rauchte, Heut‘ glaub‘ ich, dass es mir nur vorkäme. Ich wollte immer mit dir aufbleiben, Spaß haben, lachen, dich seh‘n und hören. In dunkler Gasse hinter der Schule, Im Damen-Klo mit weißen Fliesen Fauler und frischer Urin in beiden, Bitter von Pfeifen und Pfefferminze. Wie schlecht … Czytaj dalej „Schwarze Tulpe”

0 komentarzy

Czerwone czy czarne?

Tekst: Jerzy Kruk Nie umiała za dużo Nie wiedziała zbyt wiele I nie miała nikogo I nie miała też nic Ale chciała coś zrobić I się czegoś dowiedzieć Mieć też chciała co nieco I naprawdę z kimś być Kręci się kulka kręci A ruletka: tryk tryk Czarne? Czerwone będzie? Może zero… i nic Nie widziała … Czytaj dalej „Czerwone czy czarne?”

0 komentarzy

Nie byłeś aniołem

Tekst: Jerzy Kruk Widzę w chmurach twój uśmiech z nieba W wietrze słyszę jak głos twój brzmi W słońcu błyszczy twoje spojrzenie Tato jak lekko szybujesz dziś Zawsze chciałeś bujać w obłokach Zawsze głowę gdzieś w chmurach mieć Miałeś jednak podcięte skrzydła Więc do nieba nie wzbiłeś się Nic dziwnego Nie byłeś aniołem Nie byłeś … Czytaj dalej „Nie byłeś aniołem”

0 komentarzy

Pin It on Pinterest