fbpx

WIERSZE

To nie ludzie

Urodziło się dzieckoczarnoskóry chłopiectaki jest pyzatyciągle się uśmiechatulę go i płaczębo wiem że jego matkęzapakują na stateki wywioząna drugą stronę oceanumatka podróży nie przeżyjeza to chłopcu się spełniAmerican Dream Urodził się chłopczykma takie wielkiei brązowe oczyi skórę też ma ciemnąpodaję mu palec: łapienie dotykaj mnie chłopiebo jestem pariasemi ty będziesz pariasempo ojcujesteśmy tak wstrętniże aż … Czytaj dalej „To nie ludzie”

0 komentarzy

Jeszcze jedna taka wiosna

Jeszcze jedna taka wiosnaChoćby jeden majJedna noc do brzasku Jeszcze jeden świtChłód porankaPaków śpiewI akacji zapach Jeszcze jedno pożądanieJeszcze jedno rozmarzenieI marzeń spełnienie Jeszcze jedno łopotanieFiranek na wietrzeJeszcze jedno przewieszenieSukienki na krześle Jeszcze jeden deszcz ożywczyJedna błyskawica grzmotJeszcze jedna tęcza Jeszcze jedno pobłądzenieW lesie twoich włosówJeszcze jedno zasłuchanieW szum twego oddechu Jeszcze jedno kołysanieRytmem twego … Czytaj dalej „Jeszcze jedna taka wiosna”

0 komentarzy

Szekspir – Sonet 73

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

0 komentarzy

Szekspir – Sonet 49

Share on FacebookShare on TwitterShare on Linkedin

0 komentarzy

Sonety szekspirowskie

Jak powszechnie wiadomo, adresatem sonetów Szekspira był tajemniczy młody książę. Kim był ten niezidentyfikowany z nazwiska młodzieniec? Pytanie to do dziś dnia nie znalazło odpowiedzi. A kim był ten młodzieniec dla autora? Dla Szekspira? Tu już możemy liczyć na jakiś sukces. Wystarczy wczytać się w treść wierszy geniusza. I co nich wyczytujemy? Że to jego … Czytaj dalej „Sonety szekspirowskie”

0 komentarzy

Zasypiaj, usypiaj

Tekst: Jerzy Kruk Zasypiaj, usypiaj, Mój miły, mój czuły, Mój dzielny rycerzu. Noc cała przed nami Usłana gwiazdami, Skąpana w księżycu. Przytulaj, utulaj, Mój silny mężczyzno Me ciało w ramionach. Ja taka maleńka Przy tobie laleczka Dniem całym zmęczona. Dotykaj, zamykaj Me dłonie i usta, I uszy, i oczy. Chcę ciszę i spokój Twojego oddechu … Czytaj dalej „Zasypiaj, usypiaj”

0 komentarzy

Pin It on Pinterest