fbpx

RECENZJE MUZYCZNE

Paganini gitary

Marcin Patrzałek właśnie zakończył swoją pierwszą trasę koncertową

0 komentarzy

Krzysztof Ścierański w Ogrodach Sródmieście

28 czerwca wystąpił w Szczecinie legendarny gitarzysta jazzowy Krzysztof Ścierański ze swoim kwartetem j, a właściwie, jak sam mówi, to było czteroosobowe trio, a ściślej: dwa duety — gitarzystów i perkusistów. Krzysztof Ścierański — charyzmatyczny lider zespołu na gitarze basowej i na gitarze klasycznej w klasycznie jazzowym brzmieniu Dima Gorelik oraz dwaj bracia Elnatan, również … Czytaj dalej „Krzysztof Ścierański w Ogrodach Sródmieście”

0 komentarzy

We want Miles!

Pamiętacie taką zabawę z Facebooka? Przez dziesięć dni mam pokazywać okładki płyt, które kształtowały mój gust muzyczny. Nie potrzeba recenzji, wystarczą same okładki. Chętnie je pokaże, ale też pozwolę sobie napisać kilka słów wspomnień, jakie mi się w związku z nimi lub artystą nasuwają. Oczywiście najsłynniejszą płytą Milesa Davisa jest Kind of Blue, najpopularniejsza w … Czytaj dalej „We want Miles!”

0 komentarzy

Symphosphere – muzyczne uniwersum Możdżera

Leszek Możdżer przyzwyczaił nas do tego, że na swych koncertach pokazuje, co można zrobić z fortepianem. W swym projekcie  „Symphosphere” artysta pokazuje, co można zrobić z muzyką. Będziemy mieli do czynienia – zapowiada na początku utworu kompozytor i lider projektu – z fantazją, eksperymentem, inspiracją, odwagą, zaskoczeniem, muzyką, elektroniką… I tak właśnie jest. Projekt został … Czytaj dalej „Symphosphere – muzyczne uniwersum Możdżera”

0 komentarzy

Pin It on Pinterest